PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

2018-05-27

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie przeżywamy Odpust Parafialny i Prymicje ks. Wojciecha Rymuta. Polecamy Waszej modlitewnej pamięci księdza Neoprezbitera, jak również nowe i święte powołania do służby Bożej.
2. Nabożeństwa majowe codziennie o 17:3o.
3. Aspirantów zapraszamy we wtorek po wieczornej Mszy Świętej na spotkanie.
4. W czwartek Boże Ciało. Zapraszamy do licznego udziału w procesji do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 9.00, aby przez to uczcić Najświętszy Sakrament. Msze święte tak jak w niedzielę (Msza święta z godz. 10.3o zostanie odprawiona bezpośrednio po procesji, około 11.15)
5. W Boże Ciało wieczorem w Rzeszowie odbędzie się największy w Polsce koncert uwielbieniowy „Jednego Serca Jednego Ducha”. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd. Autoar wyjeżdza z parkinku przed plebanią o 17.oo. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Zapisy w zakrystii lub u ks. Mariusza z wpłatą 10 zł/os. 
6. W tym tygodniu będzie pierwszy piątek miesiąca czerwca. Do chorych pójdzie kapłan od 10.oo i od 19.oo. Spowiadamy przed Mszą Świętą o 9.oo – 16.oo i 18.oo.
7. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będą codziennie po Mszy Świętej wieczornej.
8. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja wynagradzająca o 17.oo. Zapraszamy.
9. Spotkanie z o. Piotrem Dettlaffem będzie w najbliższą sobotę o godz. 15.oo w Sali Duszpasterskiej nad zakrystią. Serdecznie zapraszamy wszystkich w szczególności członków Rodziny Radia Maryja, Róże Różańcowe, Odnowę w Duchu Świętym, Kręgi Rodzin.
10. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedziele po Mszy Świętej o 7:30.
11. Wspólnota Franciszkańska zaprasza w 9 czerwca na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Jana z Dukli. Program w gablocie.
12. Egzamin przed bierzmowaniem dla klas siódmych SP 11 i 13 będzie w środę od godz. 15.15 w sali duszpasterskiej nad zakrystią według ustalonego porządku. Obecność z rodzicami.
13. Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na koncert Pieśni Maryjnych we wtorek o godz. 19.oo
do kościoła MBNP na Osiedle. Wstęp wolny.
14. Prezydent Miasta Mielca zaprasza na bezpłatne badania kolonoskopii w znieczuleniu osoby zamieszkałe na terenie miasta Mielca w wieku 66 – 70 roku życia, które w ostatnich dwóch lat nie miały wykonanego badania. Program profilaktyczny badań jest realizowany w naszym szpitalu. Szczegóły na plakacie.
15. Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Mielcu mieszczącego się przy ul. Św. Jadwigi 1 ogłasza rekrutację uczniów do szkół funkcjonujących w placówce. Zainteresowanych Rodzców wraz z dziećmi zaprasza na dzień otwarty 6 czerwca w godz. 9.00-12.00.
16. Odeszli do Pana: + Zdzisław Łukasik lat 75, + Olga Gągała lat 92, + Jan Dymek lat 75, którego pogrzeb będzie we wtorek o 14.oo i + Rafał Zabrzeński lat 50, którego pogrzeb będzie w środę o 14.3o. Dobry Jezu…