PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

2018-05-20

1. Nabożeństwa majowe codziennie o 17:3o. Zapraszamy.
2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12.oo będzie rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci, które tamtego roku przystąpiły do niej po raz pierwszy. Również dzisiaj od godz. 15.oo na terenach przy Szkole Podstawowej nr 11 będzie Majówka Rodzinna organizowana przez Domowy Kościół. Zapraszamy.
3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o godz. 7.3o - 9.oo - 16.oo - 18.oo.
4. Wczoraj święcenia diakonatu przyjął nasz kl. Marcin Kurmaniak z rąk ks. bp. Leszka Leszkiewicza w Tarnowie. Polecamy go waszym modlitwom. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w naszej parafii i prymicje ks. Wojciecha Rymuta. W sobotę przyjmie święcenia kapłańskie z rąk ks. bp. Ordynariusza Andrzeja Jeża. Przywitanie prymicjanta naszej parafii w sobotę przy bramie kościoła o godz. 17.2o - wprowadzenie do kościoła i nabożeństwo majowe, które on poprowadzi. W niedzielę spotykamy się przy DPS - ie o 11.3o Procesyjnie przyprowadzimy go na plebanię, by o 12.oo rozpocząć Mszę św. prymicyjną.
5. Z powodu braku chętnych w tym roku nie ma kursu przedmałżeńskigo.
6. W Boże Ciało 31 maja wieczorem w Rzeszowie odbędzie się największy w Polsce koncert uwielbieniowy „Jednego Serca Jednego Ducha”. Z naszej parafii organizujemy wyjazd autokarowy na to wydarzenie. Zapisy w zakrystii lub u ks. Mariusza z wpłatą 10 zł/os.
7. Egzamin przed bierzmowaniem dla klas drugich Gimnazjum będzie we wtorek od 15.oo, a dla klas siódmych SP 11 i 13 będzie 30 maja. Obecność z rodzicami.
8. Prezydent Miasta Mielca zaprasza na spotkanie informacyjne wszystkie osoby zainteresowane otrzymaniem dofinansowania na wymianę starego źródła ogrzewania i zakup nowego kotła oraz dofinansowania na przydomowe oczyszczalnie ścieków. Spotkanie to będzie w środę 23 maja o godz. 17.oo oraz w piątek 25 maja o godz. 10.oo w Sali nr 1 budynku Domu Kultury przy al. Niepodległości 7.