PARAFIA pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ w Mielcu

2018-05-13

1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii I Komunię Świętą 153 dzieci. Dzieci będą miały Biały Tydzień. Zapraszamy je do piątku włącznie na godzinę 17.3o.
2. Zapraszamy dziś na 20.oo na Mszę Świętą i nabożeństwo Fatimskie. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań na to nabożeństwo.
3. Za tydzień będziemy przeżywać Zesłanie Ducha Świętego. W sobotę – w wigilię tej uroczystości - zapraszamy na godz. 20.oo na czuwanie modlitewne, a o 22.oo na Mszę Świętą.
4. W niedziele na Mszy Świętej o godz. 12.oo będzie rocznica I Komunii Świętej dzieci, które tamtego roku przystąpiły po raz pierwszy. Prosimy aby dzieci przyniosły dyplomiki pierwszopiątkowe. Spowiedź dla tych dzieci będzie w sobotę od godz. 17.oo.
5. Za tydzień w niedziele będzie na placu rekreacyjnym przy Szkole Podstawowej nr 11 Majówka Rodzinna, której organizatorem jest Domowy Kościół. Będzie to sposób na wspólne spędzenie czasu dla rodzin. Przewidziane jest wiele atrakcji. Od godz. 15.oo - występy sceniczne dzieci i młodzieży, będziemy gościć „Promyczki” i zespół z Chorzelowa a także konkursy sportowe z nagrodami dla całych rodzin oraz kiermasz niespodzianka z atrakcyjnymi nagrodami –losowanie głównej nagrody o 20.oo. Majówkę zakończy zabawa taneczna. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnej zabawie.
6. Wykłady z kursu przedmałżeńskiego, o ile będzie więcej chętnych, będą w soboty i niedziele o 19.oo.
7. Składamy „Bóg zapłać” za dzisiejszą składkę inwestycyjną przeznaczoną na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła w ubiegłą zimę. Również Pani Kozakowa dziękuje za wsparcie odbudowy dachu po pożarze.
8. Zespół Szkół Ekonomicznych zaprasza uczniów gimnazjów i ich rodziców na dzień otwarty 15 maja w godz. 10.3o – 14.3o.
9. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze. Szczegóły w siedzibie przy ul. Żeromskiego 34 i na plakacie.
10. Centrum Kształcenia Nauczycieli zaprasza osoby powyżej 50-go roku życia na kursy z fotografii. Szczegóły na plakacie.
11. W ubiegłym tygodniu odeszły do Pana: + Józefa Stapaj lat 86, + Barbara Bundyra lat 55 oraz + Janina Mysłek lat 89, której pogrzeb jutro o 12.3o. Dobry Jezu…